Červenec 2014

Losos , rychle, zdravě a chutně

31. července 2014 v 17:29 Recepty
Ahoj ! :D Zdraví Vás Sassy s novým receptem :D A tentokrát jsem si fakt pošmákla :) ... mňam mňam mňam... Jelikož mám dneska narozky tak jsem is to udělala místo dortu :) A vypadá to možná i stejně lákavě :) Akorát to není sladké :*

Losos
závisí na apetitu strávníků
800 g
Pomerančová šťáva
i ze 2 v případě menší šťavnatosti
2 ks
Citronová šťáva (citronka)1 ks
Olivový olej
přibližně panák
1/2 dl
Sůl1 špetka
Čerstvě mletý pepř1 špetka

Základ je v marinádě, do které patří: olivový olej, pomerančová šťáva, citrónová šťáva, sůl a pepř. Tyto ingredience smícháme a prošleháme metličkou, stačí i trochu víc zabrat vidličkou, aby se ingredience pravidelně rozprostřely.
Do takto jednoduše připravené marinády namočíme očištěného a naplátkovaného lososa (může být se šupinami i bez, v případě šupin se pak kůže nejí) a necháme jej v ní ležet nejlépe 1h - 3h, v případě noze postačí i 20min, ale je lepší vydržet. ( já ho tam nechala 1,5 hodiny)
Losos se v marinádě zbarví směrem od proužků do bíla...

Marinovaného lososa vložíme buď do zapékací misky, nebo do alobalu a pak jej vložíme do rozehřáté trouby (naše na 220) na 8 - 10 min a ke konci necháme trochu opect pod grilem.
Během pečení můžeme lososa podlít marinádou, a nebo si samotnou marinádu vedle v krnečku svařit a hotový kousek tím pak na talíři přelít.
Jestli máte pocit, že bude losos kyselý kvůli citrusové marinádě, tak by neměl být, ta akorát zvýrazní samotnou chuť lososa, rychlá tepelná úprava zase umožní plátkování.

Jinak se omlouvám za horší kvalitu fotky :'( je z mobilu protoze z fotaku mi sem nešla dát :( auuu :/ třeba to jeste doladim

Jinak jak jste si mohli všimnout, jako oblohu jsem použila : salát, balkánský sýr, rajče, salátovou okurku, černé olivy a brambory :)

Ach bože !!!! Jak mě štve že mi to sem nejde dát z toho foťáku !! tak krásně jsem to vyfotila, zaostřila a nastavila foťák na efekt pro jídlo áááá !! Iam angry...