Tropical Islands

17. července 2013 v 16:31 | Lenka |  Zážitky
Ahoj.(předem se omlouvám za gramatické chyby) V srpnu roku 2012 dne 18.8. Jsme s mamkou a babi měli vyrazit do Německa do slavného aquaparku Tropical Islands. Cestu jsme si teda pořádně užili. Brzo ráno jsme vyrazili do Plzně a odtamtud jsme autobusem Student agenci vyrazili do Prahy. Tam jsme měli najít odvoz :-) ...Mno...Přijeli jsme na Zličín a od tamtud metrem někam na Hlavní nádraží. V metru je to strašné pořád tam na vás někdo kouká... :-) Vystoupili jsme na hlavním nádraží a bylo asi něco kolem 9. - 10. hodiny...Nevěděli jsme kam přesně jít a já byla jako vždy nervozní z hrozícího zklamání že nám autobus s výpravou ujede..Tak jsme se ptali kde maj u vlakáče zastávku autobusy...Nakonec jsme to našli a zkoumali který to bude...Měl to být opět Student agenci...Takže pokaždé když jsem viděla žlutý autobus musela jsem se běžet podívat přes celé nástupiště zda je to on..Asi třičtvrtě hodiny jsme stáli na místě a ptali se lidí ( prostě zmatek).Říkala jsem si že to asi krachne a pojedeme domu, ale občas mívám takové pohledy do budoucna :-D Myslím to tak že jsem si nedokázala představit že pojedeme domu, neviděla jsem se doma ale v bazénu na pláži... Potom jsme si všimli páru co s sebou měl spacáky a karimatky..A dozvěděli jsme se že také jedou do Tropical islands...Zjistili jsme že nám autobus jede asi až ve 12, takže jsme měli nakonec fůru času...V hale na vlakáči jsme si koupili čokoládu a když nám přijel autobus myslela jsem že bude další zádrhel...Všichni měli více papírů o zájezdu víc než my a já se bála že jsme něco zapoměli..Nakonec nás přeci jen vzali s sebou...Ufff...No, napřed jsme se zastavili v Ústi nad Labem pro další turisty..Potom jsme si dali pauzu někde na benzínce a pak nás v německu zastavili policisté a my museli ukázat občanky...Pak jsme jeli hrozně dlouho po dálnici...Celá cesta z Prahy nám trvala 4 hodiny.

A pak jsme viděli tu kopuliPo druhé světové válce se tam měli vyrábět vzducholodě..Ovšem nikdy tam žádná vyrobena nebyla..Nedávno si tento ,,skleník''(plechník) koupil bohatý podnikatel z Malajsie a rozhodl se že udělá největší aquapark ve střední Evropě...Nechal tam navést písek z jednoho ostrova který je opravdu hooodně jemňounký..


U vchodu dostanete náramek s čipem kterým si odemykáte a zamykáte skříňku...Zároveň když si chcete něco koupit tak neplatíte, jen přejedete čipem po přístroji u pokladny a cena se vám načte..Platíte až při odchodu..
Šatny nejsou rozdělené na muže a ženy jsou tam převlékací kabinky...

A nyní pár mích fotek :

Můžete tu potkat různé ptactvo..Malé a velké papoušky, pávy, křepelky a nově i plameňáky.


Hrádek

Dokonalá pláž

Nedokonalá noc na těchto lehátkách..Měli jsme sice matrace ale noc je tak příšerná :-P Celou noc se svítí a lidi řvou pač i v noci (to tam vypadá jak ve dne) létají balonem..Noc tam stojí asi 15 nebo 13 euro...Taky můžete spát ve stanu nebo v chatce..Když si připlatíte..Já osobně naspala asi hodinu a půl...
Ryby se tam nechají hladit..Druhej den jsem vypadala hrozně..V tomhle domku se taky spí...Tobogán 5 euro za 24hodin...Já tam mohla jít zadarmo protože bylo otevřeno ale bála jsem se že by mohla přijít nějaká kontrola nebo něco...Moc to tak nevypadá ale je to opravdu vysoko a vzhledem k tomu že mam docela akrofobii (strach z výšek) jsem malem dostala infarkt když jsem lezla až nahoru...Modrý tobogán je až od 14 let...A vím proč...Když jsem tam vylezla viděla jsem jak je dobře zabezpečený..Nejen že tam byl semafor ale i turniketa...Když se rozsvítila zelená šla turniketa otočit..A když jsem se podívala do tobogánu tak jsem ztuhla...Byl tak strašně moc strmý :P Řikala jsem si ža když tam vlezu tak až pojedu tak spíše poletim pač se nebudu dotýkat žádné stěny...No zpátky jsem nemohla protože tam byla ta turniketa...Tak jsem tam vlezla..Ječela jsem a přibrzďovala.. Jenže! Pak se to začalo vyrovnávat a tlak vody mi šel do tváře a já nemohla dýchat..Ani ta voda tim tlakem mi nešla do pusy prostě jsem se nemohla pěkně dlouho nadechnout a jen jsem se modlila ať už jsem na konci...Dojela jsem a první moje slova co jsem zařvala v domění že nikde nejsou žádní češi ( pač v cizině ráda hodně mluvim když mi nerozumí a poslouchají náš jazyk) jsem mámě řekla ,,Doprdele to je fakt hustý'' a nějací češi se tam začali smát...Tak jsem šl ještě několikrát....

Suvenýry : černá kšiltovka, hrnečky, kelímky, magnety a pohledy
Byl to úžasný zážitek ráda bych se tam vrátila
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama