Pripyat - Černobyl

15. července 2013 v 20:31 | Lenka |  Moje plány
Ahoj, můj sen ( který jsem si nedávno našla) je navštívit velmi známé a zapovězené místo. Pripyat u Černobylu. Možná to bude znít jako bláznovství ale strašně mě to dobrodružství láká. Pro mě by o byla obrovská zkušenost =) Láká mě jet na místo kde došlo k takové tragedii. Je to tajuplné a jen tak se tam nikdo neodváží :-) S přítelem jsme se domluvili že něco našetříme a přístí rok tam pojedeme. Celé to vyjde tak na 8 000 / 1 osoba/ 2 dny. Cesta z ČR, stravování, ubytování, průvodce atd.Spíte přímo v Černobylu :-)Dostanete oběd, večeři :-) Projdete se po Pripyati a prohlednete si zblizka jeden sektor elektrarny :-) Doporucuji film (horor) Černobylské deníky :-) Je to něco na způsob hory mají oči nebo tak neco :-) Ale rikam vam ze ani jedna scenka nebyla natocena v Pripyati ale v Madarsku a Srbsku.


Vítejte v Pripyati.Starý plavecký bazénNáměstíJen doufám že nás pustí do budov :-P Po tomhle zřícení to prý zakázali :-(Dominantou města je ruské kolo v místním lunaparku, které teprve čekalo na své slavnostní otevření k oslavě 1. máje. K tomu už ale nedošlo, protože po nehodě v elektrárně muselo být město kompletně evakuováno.

Sice tam jsou pořádní mackové z ozářenosti ale doporučuji všem vášnivým rybářům ať se udrží :-)Po katastrofě se začalo v bytech, nemocnicích atd. rabovat. Kradené věci se prodávali na černém trhu. Lidé co si je koupili onemocněli a zemřeli kvůli ozáření.pohled na elektrárnuDá se jít podívat i k jednou z bezpečnějších sektorů Černobylské elektrárny.

Město Pripjať

Nachází se 2 km severně od elektrárny. Název získalo podle řeky Pripjať, u které leží. Oficiálně bylo založeno 4. února 1970 a status města získalo až v roce 1979. Bylo vystavěné pro zaměstnance elektrárny a jejich rodiny. O době vzniku města vypovídá architektura i názvy ulic, která se nesou čistě v socialistickém duchu.
O městě se mluvilo také jako o prémiovém městě, protože kvalita bydlení a nabídka služeb byly na tehdejší Sovětský Svaz silně nadprůměrné. V době nehody měla Pripjať 49 500 obyvatel a jejich průměrný věk nečinil ani 30 let.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Jel by jsi tam někdy?

Ne
Ano
Už jsem tam byl.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama