Červenec 2013

Dortíík

31. července 2013 v 13:32 | Lenka |  Mé události :D
Pic :D Dneska slavím své 18tiny :D Né že bych cítila nějakou změnu :D pro mě jsou to narozeniny jako každé jiné :P na vlastní oslavy nejsem zvykla ale na tohle si asi připijem :D jinak dort co maminka včera pekla a potom jsme polečně zdobili :D :D vždycky jsem chtěla barevný marcipán tak jsem se ho nakonec dočkala a vznikly zvířátka :D


Nová miminka

29. července 2013 v 9:14 | Lenka |  Naše morčata
Ahoj 28.7.2013 nekdy odpoledne na chalupě se nam narodila 4 miminka... Ovšem co nás velice zklamalo bylo že jsme dvě našli mrtvá..Nevím jestli se už mrtvá narodila ale jsem ráda že se drží aspoň ta dvě.. Samce flinstouna jsme museli ihned odstavit protože ten náš úchylák po Flinstounovej zase skákal takže aby mela na mladé klid tak jsme ho dali pryč..
Béžové šaty

23. července 2013 v 10:54 | Lenka |  Fashion

tyhle šaty jsou celkem pěkný. Jednou jsem v nich šla po městě ( na pouť) k tomu boty na podpadku a kabelku..Slyšela jsem ,,Hele čum na ní'' jsem se jen otočila ...Malý nány xD xD pak jsem se stejně vracela do školy pač jsem tam něco zapoměla a byla jsem cela uřícená tak jsem se musela převlíct...Jinak koupeno u vietnamců za 250 :D dobrý ne? :D

Skvělé šaty <3

23. července 2013 v 10:20 | Lenka |  Fashion


Tyhle šaty úplně miluju <3 jsou úžasné ..Těsné ale materiál mi připadá moc teplý ale jsou úžasné a sexy...Zatím jsem s nimi venku nebyla..Jednou se mě spolužačka ptala kde jsem je koupila ale ja ji to neřerkla..To tak!!! Aby s nima ještě lezla do školy!!! xD xD cena asi 600 nebo 700

Modré šaty

23. července 2013 v 10:14 | Lenka |  Fashion


Dvojvrstvé šaty..Špatně se do nich leze...V krámu mi všechny připadali dlouhé a tyhle jsou tak akorat :P Vypadá to spíš jako noční košile ale je v tom hezky ale nevím no :D Dělají mi těhotenské břicho a široké boky nezdá se vám? Stáli asi 450
Zatím jsem s nimi venku nebyla :D TERRANOVA

Tropical Islands

17. července 2013 v 16:31 | Lenka |  Zážitky
Ahoj.(předem se omlouvám za gramatické chyby) V srpnu roku 2012 dne 18.8. Jsme s mamkou a babi měli vyrazit do Německa do slavného aquaparku Tropical Islands. Cestu jsme si teda pořádně užili. Brzo ráno jsme vyrazili do Plzně a odtamtud jsme autobusem Student agenci vyrazili do Prahy. Tam jsme měli najít odvoz :-) ...Mno...Přijeli jsme na Zličín a od tamtud metrem někam na Hlavní nádraží. V metru je to strašné pořád tam na vás někdo kouká... :-) Vystoupili jsme na hlavním nádraží a bylo asi něco kolem 9. - 10. hodiny...Nevěděli jsme kam přesně jít a já byla jako vždy nervozní z hrozícího zklamání že nám autobus s výpravou ujede..Tak jsme se ptali kde maj u vlakáče zastávku autobusy...Nakonec jsme to našli a zkoumali který to bude...Měl to být opět Student agenci...Takže pokaždé když jsem viděla žlutý autobus musela jsem se běžet podívat přes celé nástupiště zda je to on..Asi třičtvrtě hodiny jsme stáli na místě a ptali se lidí ( prostě zmatek).Říkala jsem si že to asi krachne a pojedeme domu, ale občas mívám takové pohledy do budoucna :-D Myslím to tak že jsem si nedokázala představit že pojedeme domu, neviděla jsem se doma ale v bazénu na pláži... Potom jsme si všimli páru co s sebou měl spacáky a karimatky..A dozvěděli jsme se že také jedou do Tropical islands...Zjistili jsme že nám autobus jede asi až ve 12, takže jsme měli nakonec fůru času...V hale na vlakáči jsme si koupili čokoládu a když nám přijel autobus myslela jsem že bude další zádrhel...Všichni měli více papírů o zájezdu víc než my a já se bála že jsme něco zapoměli..Nakonec nás přeci jen vzali s sebou...Ufff...No, napřed jsme se zastavili v Ústi nad Labem pro další turisty..Potom jsme si dali pauzu někde na benzínce a pak nás v německu zastavili policisté a my museli ukázat občanky...Pak jsme jeli hrozně dlouho po dálnici...Celá cesta z Prahy nám trvala 4 hodiny.

A pak jsme viděli tu kopuliPo druhé světové válce se tam měli vyrábět vzducholodě..Ovšem nikdy tam žádná vyrobena nebyla..Nedávno si tento ,,skleník''(plechník) koupil bohatý podnikatel z Malajsie a rozhodl se že udělá největší aquapark ve střední Evropě...Nechal tam navést písek z jednoho ostrova který je opravdu hooodně jemňounký..


U vchodu dostanete náramek s čipem kterým si odemykáte a zamykáte skříňku...Zároveň když si chcete něco koupit tak neplatíte, jen přejedete čipem po přístroji u pokladny a cena se vám načte..Platíte až při odchodu..
Šatny nejsou rozdělené na muže a ženy jsou tam převlékací kabinky...

A nyní pár mích fotek :

Můžete tu potkat různé ptactvo..Malé a velké papoušky, pávy, křepelky a nově i plameňáky.


Hrádek

Dokonalá pláž

Nedokonalá noc na těchto lehátkách..Měli jsme sice matrace ale noc je tak příšerná :-P Celou noc se svítí a lidi řvou pač i v noci (to tam vypadá jak ve dne) létají balonem..Noc tam stojí asi 15 nebo 13 euro...Taky můžete spát ve stanu nebo v chatce..Když si připlatíte..Já osobně naspala asi hodinu a půl...
Ryby se tam nechají hladit..Druhej den jsem vypadala hrozně..V tomhle domku se taky spí...Tobogán 5 euro za 24hodin...Já tam mohla jít zadarmo protože bylo otevřeno ale bála jsem se že by mohla přijít nějaká kontrola nebo něco...Moc to tak nevypadá ale je to opravdu vysoko a vzhledem k tomu že mam docela akrofobii (strach z výšek) jsem malem dostala infarkt když jsem lezla až nahoru...Modrý tobogán je až od 14 let...A vím proč...Když jsem tam vylezla viděla jsem jak je dobře zabezpečený..Nejen že tam byl semafor ale i turniketa...Když se rozsvítila zelená šla turniketa otočit..A když jsem se podívala do tobogánu tak jsem ztuhla...Byl tak strašně moc strmý :P Řikala jsem si ža když tam vlezu tak až pojedu tak spíše poletim pač se nebudu dotýkat žádné stěny...No zpátky jsem nemohla protože tam byla ta turniketa...Tak jsem tam vlezla..Ječela jsem a přibrzďovala.. Jenže! Pak se to začalo vyrovnávat a tlak vody mi šel do tváře a já nemohla dýchat..Ani ta voda tim tlakem mi nešla do pusy prostě jsem se nemohla pěkně dlouho nadechnout a jen jsem se modlila ať už jsem na konci...Dojela jsem a první moje slova co jsem zařvala v domění že nikde nejsou žádní češi ( pač v cizině ráda hodně mluvim když mi nerozumí a poslouchají náš jazyk) jsem mámě řekla ,,Doprdele to je fakt hustý'' a nějací češi se tam začali smát...Tak jsem šl ještě několikrát....

Suvenýry : černá kšiltovka, hrnečky, kelímky, magnety a pohledy
Byl to úžasný zážitek ráda bych se tam vrátila

Řasenka Miss sporty SL

17. července 2013 v 15:08 | Lenka |  KosmetikaŘasenka od Miss Sporty Studio Lash Instant volume

K této řasence jsem přišla úplnou náhodou... Jinak vůbec neslepuje řasy krásně začerňuje. Cenu neznám ale dá se koupit snad všude.Někdy používám řasenku i jako tužku na oči. Krásně prodlužuje.

Pripyat - Černobyl

15. července 2013 v 20:31 | Lenka |  Moje plány
Ahoj, můj sen ( který jsem si nedávno našla) je navštívit velmi známé a zapovězené místo. Pripyat u Černobylu. Možná to bude znít jako bláznovství ale strašně mě to dobrodružství láká. Pro mě by o byla obrovská zkušenost =) Láká mě jet na místo kde došlo k takové tragedii. Je to tajuplné a jen tak se tam nikdo neodváží :-) S přítelem jsme se domluvili že něco našetříme a přístí rok tam pojedeme. Celé to vyjde tak na 8 000 / 1 osoba/ 2 dny. Cesta z ČR, stravování, ubytování, průvodce atd.Spíte přímo v Černobylu :-)Dostanete oběd, večeři :-) Projdete se po Pripyati a prohlednete si zblizka jeden sektor elektrarny :-) Doporucuji film (horor) Černobylské deníky :-) Je to něco na způsob hory mají oči nebo tak neco :-) Ale rikam vam ze ani jedna scenka nebyla natocena v Pripyati ale v Madarsku a Srbsku.


Vítejte v Pripyati.Starý plavecký bazénNáměstíJen doufám že nás pustí do budov :-P Po tomhle zřícení to prý zakázali :-(Dominantou města je ruské kolo v místním lunaparku, které teprve čekalo na své slavnostní otevření k oslavě 1. máje. K tomu už ale nedošlo, protože po nehodě v elektrárně muselo být město kompletně evakuováno.

Sice tam jsou pořádní mackové z ozářenosti ale doporučuji všem vášnivým rybářům ať se udrží :-)Po katastrofě se začalo v bytech, nemocnicích atd. rabovat. Kradené věci se prodávali na černém trhu. Lidé co si je koupili onemocněli a zemřeli kvůli ozáření.pohled na elektrárnuDá se jít podívat i k jednou z bezpečnějších sektorů Černobylské elektrárny.

Město Pripjať

Nachází se 2 km severně od elektrárny. Název získalo podle řeky Pripjať, u které leží. Oficiálně bylo založeno 4. února 1970 a status města získalo až v roce 1979. Bylo vystavěné pro zaměstnance elektrárny a jejich rodiny. O době vzniku města vypovídá architektura i názvy ulic, která se nesou čistě v socialistickém duchu.
O městě se mluvilo také jako o prémiovém městě, protože kvalita bydlení a nabídka služeb byly na tehdejší Sovětský Svaz silně nadprůměrné. V době nehody měla Pripjať 49 500 obyvatel a jejich průměrný věk nečinil ani 30 let.